رشد ۶۱ درصدی صدور مجوزهای شهرسازی در منطقه آزاد انزلی

در شش ماه ابتدایی سالجاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تعداد مجوزهای صادره از سوی این منطقه در حوزه شهرسازی با افزایش ۶۱ درصدی  همراه بوده است. به گزارش گیلان نوین  براین اساس مجموع مجوزهای صادره از سوی این سازمان در زمینه پروانه های ساختمانی در شش ماه نخست سال ۹۵ تعداد ۲۴۴ فقره […]

تاریخ انتشار : چهار شنبه, 4 اکتبر , 2017

در شش ماه ابتدایی سالجاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تعداد مجوزهای صادره از سوی این منطقه در حوزه شهرسازی با افزایش ۶۱ درصدی  همراه بوده است.

به گزارش گیلان نوین  براین اساس مجموع مجوزهای صادره از سوی این سازمان در زمینه پروانه های ساختمانی در شش ماه نخست سال ۹۵ تعداد ۲۴۴ فقره بوده، در حالیکه این تعداد در نیمه نخست سال جاری به ۳۹۴ عدد افزایش یافته است.

شاخص های فعالیت مدیریت شهرسازی سازمان منطقه آزاد انزلی در خصوص پروانه های ساختمانی مشتمل بر صدور پروانه های ساختمانی، صدور پایان کار، تمدید پروانه های صادره و صدور سایر مجوز ها(دیوار گذاری، حفاری، نصب تابلو و …) بوده که علاوه بر این شامل بازدیدهای کارشناسی نیز می باشد.

بنابراین گزارش از فروردین لغایت پایان شهریور ماه سالجاری، تعداد ۱۶۸ پروانه ساختمانی، ۴۷ پایان کار، ۳۱ مورد تمدید پروانه های صادره، ۱۴۸ مجوز سایر فعالیت ساخت و ساز صادر شده و در کنار آن ۶۹۴ مرحله بازدید و بازرسی کارشناسی صورت گرفته است.

بهبود فضای کسب و کار، اعمال مزیت ها و معافیتهای قانونی مناطق آزاد ، رشد شاخص های اقتصادی ، افزایش طرح های سرمایه گذاری تولیدی، خدماتی و گردشگری در محدوده این منطقه از مهمترین دلایل تحقق رشد مجوزهای شهرسازی در این منطقه است ، همچنین افزایش میزان مراجعه ساکنین منطقه به این سازمان جهت اخذ مجوزهای لازم و راه اندازی سامانه های هوشمند خدمات الکترونیک در حوزه شهرسازی را می توان  از دیگر عوامل رشد مجوزهای صادره ساخت و ساز در این منطقه اعلام کرد.

لازم به ذکر است پروانه های صادره و نظارت و بازرسی های صورت گرفته در زمینه ساخت و سازهای مسکونی، تجاری و صنعتی در محدوده منطقه براساس رعایت الزامات و استاندارهای طرح جامع منطقه آزاد انزلی مصوب هیات دولت صورت گرفته است و ارائه خدمات مدیریت شهرسازی در قالب کارکردهای خدمات شهرداری، به منظور کاهش بوروکراسی اداری ساکنین، فعالین اقتصادی و تولیدی منطقه ارائه می شود تا تمامی فعالیت های ساخت و ساز در اراضی محدوده منطقه آزاد انزلی در راستای دست یابی به اهداف طرح جامع که رعایت استانداردهای معماری شهری-روستایی، زیست محیطی و منظر شهری براساس ذخیره های بومی حرکت نماید.


تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به گیلان نوین می باشد و استفاده از مطلب با ذکر منبع بلامانع است
طراحی و تولید: 40site.ir