محور کانونی مراسم سیزدهم آبان ترویج اندیشه استکبار ستیزی است

مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان محور کانونی مراسم سیزدهم آبان را ترویج اندیشه استکبار ستیزی دانست و افزود: نقطه کانونی این برنامه ها نیز «شعار مرگ بر آمریکا» است. به گزارش گیلان نوین ، حجت‌الاسلام مجتبی اشجری در دومین نشست ستاد استانی بزرگداشت روز ملی مبارزه با استکبار جهانی که در سالن اجتماعات شورای […]

تاریخ انتشار : چهار شنبه, 4 اکتبر , 2017

مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان محور کانونی مراسم سیزدهم آبان را ترویج اندیشه استکبار ستیزی دانست و افزود: نقطه کانونی این برنامه ها نیز «شعار مرگ بر آمریکا» است.

به گزارش گیلان نوین ، حجت‌الاسلام مجتبی اشجری در دومین نشست ستاد استانی بزرگداشت روز ملی مبارزه با استکبار جهانی که در سالن اجتماعات شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد، ضمن آرزوی قبولی عزاداری‌های اباعبدالله الحسین(ع)، اظهار کرد: ۱۳ آبان از مجموع رخدادهای انقلاب اسلامی است که بدلیل داشتن ۳ رخداد مهم تاریخی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است .

وی تصریح کرد: تبعید معمار کبیر انقلاب اسلامی به ترکیه در سال ۴۳ توسط رژیم ستم‌شاهی و به خاک و خون کشیده شدن دانش‌آموزان معترض به دخالت‌های آمریکا در سال ۵۷ و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان مسلمانان پیرو خط امام در سال ۵۸ از رخدادهایی است که موجب شد با تصویب مجلس شورای اسلامی و تایید مجلس شورای اسلامی و تایید شورای نگهبان در تاریخ انقلاب اسلامی روز ۱۳ آبان به عنوان «روز ملی استکبار جهانی» ثبت شود.

مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، با بیان اینکه اگرچه این سه واقعه تاریخی هر یک به نوبه خود نقش برجسته‌ای در تاریخ انقلاب اسلامی دارد، افزود: لکن ادامه دشمن و کینه‌توزی آمریکا با ملت مسلمان ایران و تلاش برای جلوگیری از حرکت تکاملی انقلاب اسلامی، توجه ویژه به روز ملی مبارزه با اشتکبار جهانی را دوچندان می‌کند.

حجت‌الاسلام اشجری ادامه داد: خوی استکباری آمریکا و ایجاد بحران شیطان بزرگ در کشورهای مستقل و افزایش روند پیشرفت جمهوری اسلامی، با افزایش خصومت و کینه‌توزی آمریکا نسبت مستقیم دارد.

وی با تاکید بر اینکه دولت تازه کار آمریکا با کارشکنی در روند اجرای موافقت‌نامه هسته‌ای و تصویب تحریم‌های جدید بر علیه ایران، مقابله با منافع ملی ایران را در دستور کار قرار داده است، گفت: یادآوری این نکته که آمریکا با استقلال و پیشرفت و عزت ملی بزرگ ایران که دستاوردهای گران قیمت انقلاب اسلامی است مشکل دارد، باید با فریاد رساتر به گوش جهانیان رسانده شود.

مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان محور کانونی مراسم سیزدهم آبان را ترویج اندیشه استکبار ستیزی دانست و افزود: نقطه کانونی این برنامه ها نیز «شعار مرگ بر آمریکا» است.

حجت‌الاسلام اشجری با اشاره به اینکه معرفی آمریکا به عنوان بزرگ‌ترین دشمن انقلاب اسلامی و مصداق واقعی «شیطان بزرگ» در مراسم سیزدهم آبان باید مورد توجه قرار گیرد، اضافه کرد: تنویر افکار عمومی به ویژه نسل جوان در خصوص تغییر ناپذیری ماهیت استکباری و استعماری آمریکا ضروری بنظر می‌رسد.

وی خاطرنشان کرد: بی‌تردید بازخوانی جنایات آمریکا در مورد ملت ایران و جهان اسلام و توصیف مداخله سلطه گرایانه آمریکا در کشورهای مستقل، موجب تهیج احساسات مردم برای ابراز تنفر از شیطان بزرگ است.

حجت‌الاسلام اشجری در پایان از اجرای ۱۹۷ برنامه محوری و شاخص در راستای گرامیداشت ۱۳ آبان توسط دستگاه‌های اجرایی در استان خبر داد.


تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به گیلان نوین می باشد و استفاده از مطلب با ذکر منبع بلامانع است
طراحی و تولید: 40site.ir