شهرداری رشت به میزان بدهکاری‌ها از سازمان‌ها طلب دارد

عضو شورای شهر رشت گفت: ما در سازمان شهرداری به میزان بدهکاری‌ها از سازمان‌ها طلب داریم و اگر بخواهیم به‌راحتی می‌توانیم حساب سازمان‌های بدهکار به شهرداری را ببندیم. به گزارش گیلان نوین ، امیرحسین علوی عصر امروز در یازدهمین جلسه شورای اسلامی شهر رشت ضمن تبریک انتخاب حجت جذب به‌عنوان رئیس شورای شهرستان رشت و انتخاب […]

تاریخ انتشار : سه شنبه, 3 اکتبر , 2017

عضو شورای شهر رشت گفت: ما در سازمان شهرداری به میزان بدهکاری‌ها از سازمان‌ها طلب داریم و اگر بخواهیم به‌راحتی می‌توانیم حساب سازمان‌های بدهکار به شهرداری را ببندیم.

به گزارش گیلان نوین ، امیرحسین علوی عصر امروز در یازدهمین جلسه شورای اسلامی شهر رشت ضمن تبریک انتخاب حجت جذب به‌عنوان رئیس شورای شهرستان رشت و انتخاب عبداللهی به‌عنوان عضو شورای استان گیلان اظهار داشت: حکم مسعود نصرتی به‌عنوان شهردار رشت توسط وزارت کشور تایید شده و به‌دنبال برنامه‌ریزی برای مراسم معارفه وی هستیم.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه برخی دغدغه‌های مهم در میان مردم وجود دارد که باید به آن رسیدگی شود گفت: رسیدگی به طرح تفصیلی در چند منطقه از شهر رشت دغدغه مردم و سرمایه‌گذاران است که باید پیگیری شود.

علوی با اشاره به مسائل مطرح شده در حوزه کاری کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت خاطرنشان کرد: عده‌ای از نخبگان فرهنگی شهر رشت درخواستی جهت مطالعه و بررسی چند مسئله و دغدغه مهم و اصلی فرهنگی شهر رشت را داشته‌اند.

وی با درخواست از رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر رشت گفت: اصلاح نظارت‌ها در حوزه مالی به‌ویژه قراردادهای مالی سال ۹۵ و همچنین سیستماتیک کردن شیوه‌های مالی از دغدغه‌های مهمی است که باید به آن رسیدگی شود زیرا در شورای چهارم در این زمینه دچار مشکل بودیم.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت اعلام کرد: پیگیری رسیدگی به مسئله رودخانه‌های زرجوب و گوهررود و همچنین در ادامه آن، آلودگی تالاب انزلی دغدغه‌ای جدی است و باید پیگیر آن بود.

علوی با تاکید بر اهمیت بازبینی طرح BRT رشت افزود: نارضایتی مردم و همچنین بروز تلفات مالی و جانی در این قسمت از مسائلی است که نمی‌توان به آن بی‌توجه بود و باید بررسی شود که اگر قرار است این طرح ادامه پیدا کند یک بازه زمانی برای پایان آن مشخص شود.

وی ضمن تبریک برای انتخاب مصطفی سالاری به‌عنوان استاندار گیلان و اعلام اختصاص بودجه بیش از ۳۰ میلیارد تومانی به شهرستان رشت گفت: هنوز از این منبع هیچ بخشی به شهرداری رشت تخصیص داده نشده و در حال حاضر انجام این امر فقط به‌دست شخص استاندار است تا طی نامه‌نگاری‌های قبلی و پیگیری‌های مدیران، سهم مربوط به سازمان شهرداری به آن اختصاص پیدا کند.

رضا رسولی نیز در این جلسه و در نطق پیش از دستور با اشاره به فرارسیدن روز آتش نشان افزود: در دوره چهارم و همچنین در دوره پنجم شورای شهر برنامه‌های خوبی در زمینه کمک به سازمان آتش نشانی در برنامه داریم که افزودن تجهیزات جدید آتش نشانی به ارزش ۳۰ میلیارد تومان یکی از مهم‌ترین آن‌ها است.

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر رشت با انتقاد از عدم وجود امکانات مناسب در حوزه مدیریت بحران خاطرنشان کرد: بسیاری از امکانات موجود دچار فرسودگی شده است که در زمان بحران قطعاً موجب تشدید آن می‌شود و حل این معضل نیازمند همراهی استاندار و دولت است.

وی با بیان اینکه در طول ۶ ماه گذشته بیش از ۳ هزار حریق توسط آتش نشانان رشت مهار شده است اظهار داشت: داشتن امکانات و ابزارآلات مناسب نیازمند انجام خدمات آتش نشانان به بهترین شکل ممکن است که نیاز به مطالعه و بررسی تخصصی و دقیق دارد.

رسولی عنوان داشت: باید تلاش شود تا اعلام نظرها و اقدامات در سازمان شهرداری به‌دور از سیاسی‌کاری باشد و سازمان مهمی مانند آتش نشانی که با جان مردم سر و کار دارد درگیر مسائلی مانند اعمال نظرات شخصی نشود.

وی همچنین در ادامه جلسه و در راستای بررسی دستور راه اندازی مجدد مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر رشت خاطرنشان کرد: باید اساسنامه و دستورالعمل جدیدی برای راه اندازی این مرکز نوشته شده و به تصویب شورا برسد.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به عدم موفقیت راه اندازی مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر رشت در دوره چهارم شورای شهر گفت: پیشنهاد می‌دهم تا این مرکز ۱۱ نفر عضو هیئت امناء داشته باشد تا نخبگان شهر نقش بیشتری در اداره این مرکز داشته باشند.

رئیس کمیسیون ترافیک شورای اسلامی شهر رشت نیز در نطق پیش از دستور خود با تاکید بر لزوم راه اندازی مرکز کنترل ترافیک شهرداری رشت عنوان داشت: با راه اندازی این مرکز بسیاری از مشکلات ترافیکی شهر رشت حل می‌شود.

اسماعیل حاجی‌پور با اعلام عدم امکان اجرا طرح تفصیلی در رشت خاطرنشان کرد: هدایت مردم به‌سمت انجام تخلف و همچنین توقف مالی از مشکلات بزرگی است که با آن مواجه هستیم و اگر جلوی آن را نگیریم در آینده با مشکلات بیشتری مواجه می‌شویم.

وی با اشاره به مشکل موجود در زمینه بسته شدن حساب‌های سازمان شهرداری به دفعات و در بازه‌های زمانی کوتاه اظهار داشت: اگر کسی بخواهد حسابی را ببندد، شهرداری بیشترین تعداد حساب‌ها را می‌تواند مسدود کند زیرا بیشترین میزان طلب مالی را از سازمان‌ها دارد.

حاجی‌پور اعلام کرد: ما در سازمان شهرداری به میزان بدهکاری‌ها از سازمان‌ها طلب داریم و اگر بخواهیم به‌راحتی می‌توانیم حساب سازمان‌های بدهکار به شهرداری را ببندیم.

احمد رمضانپور نرگسی نیز در این جلسه و در نطق پیش از دستور خود با اشاره به علل قیام امام حسین (ع) عنوان داشت: قیام سیدالشهدا (ع) به‌راستی نشانه مقابله حق علیه باطل بود و هدف اصلی امام حسین (ع) اصلاح مفاسد و احیاء سنت رسول الله و امر به معروف و نهی از منکر بوده است.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه برپایی و احیاء فرهنگ اقامه نماز از دیگر علل قیام سیدالشهدا (ع) بود خاطرنشان کرد: در جامعه‌ای که نماز در آن برپا می‌شود نباید فساد، دزدی و بی‌عدالتی وجود داشته باشد.

وی با اعلام اینکه تمام مسئولان ذی‌نفوذ در استان برای انتخاب استاندار بومی به اتحاد رسیده بودند اظهار داشت: دولت آقای روحانی به گیلان نامهربانی کرد و مردم گیلان را با توجه به بالاترین رای به دولتشان تنبیه و استاندار غیربومی را برای گیلان منصوب کرد.

رمضانپور نرگسی با بیان اینکه ما با شخص مصطفی سالاری مشکلی نداریم و هدف و منظور ما چیز دیگری است خاطرنشان کرد: در حال حاضر باید اختلاف نظرها را کنار بگذاریم و با حمایت از سالاری کاری کنیم تا دیگر مدیران استانمان بومی باشند.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با انتقاد از انتشار بیانیه در نماز جمعه و فضای مجازی علیه خودش و در راستای ایجاد اختلاف میان وی و نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان عنوان داشت: باید ظرفیت سخن گفتن و سخن شنیدن را در خودمان بالا ببریم.

وی با انتقاد از شیوه عملکرد شهردار سابق رشت عنوان داشت: مدیریت گذشته شهرداری رشت، مدیریت هزینه بود و متاسفانه شورای چهارم مدیریت لازم را در این زمینه نداشت‌.

رمضانپور نرگسی با ارائه نظر پیرامون راه اندازی مجدد مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر رشت خاطرنشان کرد: در ابتدا باید این مسئله بررسی شود که آیا شورا به وجود چنین مرکزی احتیاج دارد یا ندارد.

فرهام زاهد رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر رشت نیز با انتقاد از تقابل‌ها و بحث‌های پیش آمده میان اعضای شورا عنوان داشت: تلاش کنیم تا اظهار نظرها در مسیر قانونی شورا انجام شود تا چنین اتفاقات نازیبایی رخ ندهد.

محمدحسن عاقل منش رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت نیز با اشاره به راه اندازی مرکز پژوهش‌های شورای شهر در ۱۰ شهر بزرگ کشور عنوان داشت: قطعاً راه اندازی این مرکز در شهر رشت یک نقطه قوت به‌حساب می‌آید.

به گزارش تسنیم، در یازدهمین جلسه شورای شهر رشت دستور راه اندازی مجدد مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر رشت به تصویب اعضای شورا شهر رسید و لوایح تعرفه بهای بلیت اتوبوس درون شهری و اخذ مجوز دستورالعمل ۱۶ و ۱۷ بودجه شهرداری با قید یک فوریت به کمیسیون‌های مربوطه ارسال شد.

همچنین جلسه امروز شورای اسلامی شهر رشت با ارائه دستور جلسه راه اندازی مجدد مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر رشت با حاشیه‌هایی نظیر بحث های لفظی مکرر رضا رسولی و فاطمه شیرزاد با امیرحسین علوی پیرامون شیوه تصویب اساسنامه این مرکز همراه شد و جلسه پس از مدت حدود سه ساعت با ترک جلسه توسط برخی از اعضا به پایان رسید.


تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به گیلان نوین می باشد و استفاده از مطلب با ذکر منبع بلامانع است
طراحی و تولید: 40site.ir