مدیر کل آموزش و پرورش گیلان: گیلان بیشترین درصد بازنشستگی معلمان را در کشور دارد / نیازمند جذب معلمان مرد هستیم

به گزارش گیلان نوین ، مهدی حاجتی در جلسه شورای شورای آموزش و پرورش بعد از ظهر امروز در سالن شهید انصاری استانداری گیلان با تقدیر از مصطفی سالاری استاندار گیلان جهت تشکیل اولین جلسه رسمی خود با این موضوع فرهنگی اظهار داشت: اقدامات مهم شورای آموزش و پرورش استان در دولت تدبیر و امید، اختصاص […]

تاریخ انتشار : جمعه, 29 سپتامبر , 2017

به گزارش گیلان نوین ، مهدی حاجتی در جلسه شورای شورای آموزش و پرورش بعد از ظهر امروز در سالن شهید انصاری استانداری گیلان با تقدیر از مصطفی سالاری استاندار گیلان جهت تشکیل اولین جلسه رسمی خود با این موضوع فرهنگی اظهار داشت: اقدامات مهم شورای آموزش و پرورش استان در دولت تدبیر و امید، اختصاص درصدی از درآمد حاصل از فروش نفت و گاز با آموزش و پرورش می باشد.

وی تهیه و تولید نخستین حقوق شهروندی دانش آموزان و کمک های شایان توجه استاندار گیلان به اوقات فراغت دانش آموزان در تابستان برای دو سال متوالی را از دیگر اقدامات این شورا عنوان کرد و افزود :برگزاری بازارچه های دانش آموزی در سراسر استان و تجلیل از نفرات برگزیده کنکور سراسری و همچنین تلاش در جهت تحقق حداکثری قانون دریافت عوارض ۵ درصدی شهرداری ها مطروح در قانون که از ۸۴۰ میلیون تومان در سال ۹۲ به یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان در سال ۹۵ رسیده است را از اقدامات انجام گرفته در شورای آموزش و پرورش دانست.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان انجام آموزش های زیست محیطی با همکاری موسسه جایکای ژاپن را از دیگر فعالیت های مهم این شورا در استان گیلان قلمداد کرد و افزود: ۵ سفر رسمی وزیر محترم در طول ۴ سال و حضور معاونان وزیر و مدیران کل به استان گیلان صورت گرفته که استان به طور جمعی ۴۳ مرتبه با افتخار میزبان مهمانان خود بوده است.

وی با بیان اینکه شورای آموزش و پرورش دو سال متوالی رتبه برتر کشور را از آن خود کرده است گفت: مایه مباهات است که استان از رتبه ۲۱ کشور به رتبه هفتم ارتقا پیدا کرده است.

حاجتی با بیان اینکه استان گیلان بیشترین درصد بازنشستگی معلمان را خواهد داشت، گفت: امیدواریم برای تامین منابع انسانی و جذب نیروی انسانی تدابیر لازم اندیشیده شود.

نماینده وزارت آموزش و پرورش در گیلان با بیان اینکه غالب بازنشستگان آقایان فرهنگی هستند؛ خاطر نشان کرد: با این آمار استان گیلان نیازمند توجه بیشتر جهت جذب نیروی مرد از دانشگاه فرهنگیان می باشد.

حاجتی به پیشرفت قابل ملاحظه پروژه‌ استخر ورزشی اشاره و تاکید کرد: ساختمان اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان با قدمت صد ساله جزء میراث فرهنگی استان گیلان می باشد که برای تامین هزینه احداث ساختمان جدید این اداره در میدان نیروی دریایی رشت به بیش از ۳۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است .

وی خاطر نشان کرد: سعی می کنیم به طور میانگین در هر ماه دوبار از مناطق شهرستان ها و نواحی آموزش و پرورش بازدید کرده و از نزدیک در جریان روند اجرایی فعالیت های آموزش و پرورش و مسائل مرتبط با آن قرار می گیریم.


تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به گیلان نوین می باشد و استفاده از مطلب با ذکر منبع بلامانع است
طراحی و تولید: 40site.ir