عاملان انتشار اکاذیب علیه مسولانی گیلانی در شبکه اجتماعی شناسایی شد

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گیلان از شناسایی عاملان انتشار اکاذیب و مطالب موهن علیه مقامات رسمی در شبکه‌های اجتماعی خبر داد. به گزارش ایسنا منطقه گیلان،سرهنگ ایرج محمدخانی،رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گیلان از شناسایی عاملان انتشار اکاذیب علیه مقامات رسمی در شبکه های اجتماعی خبرداد و اظهار کرد:در پی ارجاع چندین فقره […]

تاریخ انتشار : یکشنبه, 2 جولای , 2017

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گیلان از شناسایی عاملان انتشار اکاذیب و مطالب موهن علیه مقامات رسمی در شبکه‌های اجتماعی خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان،سرهنگ ایرج محمدخانی،رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گیلان از شناسایی عاملان انتشار اکاذیب علیه مقامات رسمی در شبکه های اجتماعی خبرداد و اظهار کرد:در پی ارجاع چندین فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت و صومعه سرا به دادخواهی مقامات رسمی،مبنی بر انتشار اکاذیب و مطالب موهن علیه آنان در شبکه اجتماعی،موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

این مقام انتظامی با بیان اینكه با پی‌جویی فنی و پلیسی،عاملان انتشار اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی و مطالب موهن علیه مقامات رسمی در شبکه اجتماعی شناسایی شدند،تصریح كرد:متهمان ۶ مرد ۳۱، ۳۵،۳۶، ۳۸ ، ۴۴ و ۵۵ ساله اهل و ساكن رشت و صومعه سرا و فومن بودند.

وی با اشاره به اینكه مرتکبان چنین جرائمی در فضای مجازی با نشانه رفتن آبروی مقامات رسمی دست به رفتارهای غیر اخلاقی می زنند، گفت:پلیس فتا با بهره جستن از توان فنی کارشناسان خود، هوشمندانه، قانونی و قاطع نسبت به شناسایی و تحویل آنها به مراجع قضایی اقدام می نماید.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان با تاكید بر اینكه فن آوری اطلاعات و ارتباطات ابزار بسیار مفیدی است اما چگونگی استفاده صحیح از این فن آوری هنوز به خوبی در بین کاربران نهادینه نشده خاطرنشان كرد:استفاده ای که برپایه اخلاق، دانش، قانون و پژوهش،استوار نباشد می تواند یک تهدید تلقی شده و خدای ناکرده سرنوشت افراد را نیز تباه کند اما فعالیتی که براساس این چهار عنصر کلیدی انجام پذیرد، بستر ترقی، رشد، بالندگی، سعادت و سلامت جامعه را فراهم خواهد ساخت.

سرهنگ محمدخانی با تاکید بر اینکه کاربران در انتخاب پیام رسان های موبایلی شرکت های بیگانه و استفاده از خدمات آن ها، محرمانگی و امنیت اطلاعات شخصی را باید جدی بگیرند،افزود:کاربران در ارتباط، انتشار و اشتراک،تقوای رسانه ای را رعایت کنند و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس http://www.cyberpolice.ir/ یا ایمیل این پلیس به نشانی Gfata@police.ir یا شماره ۲۱۸۲۳۴۰ گزارش كنند.

رئیس پلیس فتا استان گیلان با بیان اینکه متاسفانه عده‌ای با انگیزه تسویه حساب شخصی و انتقام جویی از دیگران، اکاذیبی را برخلاف حقیقت در فضای مجازی علیه دیگران انتشار می دهند،تصریح كرد:مطابق ماده ۱۸ از فصل پنجم – هتک حیثیت و نشر اکاذیب،قانون جرائم رایانه‌ای، انتشار اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی در فضای مجازی جرم تلقی و مرتکبین این قبیل از جرائم، به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از ۵ میلیون ریال تا ۴۰ میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهند شد.


تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به گیلان نوین می باشد و استفاده از مطلب با ذکر منبع بلامانع است
طراحی و تولید: 40site.ir