دلایلی که باید از بلژیک دیدن کنید!

شهرهای زیبا همچون برگس، گنت و آنتورپ اولین و واضح ترین دلیل برای بازدید از بلژیک، معماری خارق العاده، شهرهای کوچک زیبای لب دریاچه و حتی شهرهای بزرگی است که علی رغم ابعاد خود، جاذبه های زیادی برای ارائه به شما دارند. شهر برگس بدون شک یکی از بزرگترین جاذبه های گردشگری در بلژیک است. […]

تاریخ انتشار : جمعه, 16 ژوئن , 2017
  1. شهرهای زیبا همچون برگس، گنت و آنتورپ

اولین و واضح ترین دلیل برای بازدید از بلژیک، معماری خارق العاده، شهرهای کوچک زیبای لب دریاچه و حتی شهرهای بزرگی است که علی رغم ابعاد خود، جاذبه های زیادی برای ارائه به شما دارند. شهر برگس بدون شک یکی از بزرگترین جاذبه های گردشگری در بلژیک است. این شهر زیبا، جذاب و عجیب است و همین ها آنرا به شهر محبوب بسیاری از گردشگران تبدیل کرده است. از آنجا که ماه های گرم تر سال خیابان های این شهر پر از توریست می شوند، ماه های سردتر در ابتدای سال جدید (دسامبر به دلیل وجود کریسمس شلوغ تر است) بهترین زمان برای بازدید از برگس هستند که خیابان ها نیز کمی خلوت تر باشند. اما تنها برای بازدید از برگس به بلژیک نیایید! تنها با طی زمانی حدود ۲۰ دقیقه با قطار به سمت بروکسل به شهر زیبای گنت می رسید، شهری مملو از دانشجویان که پر از شگفتی است. در ادامه به آنتورپ می رسیم، شهری بزرگ تر که معمولا با نام پایتخت مد در بلژیک شناخته می شود. آنتورپ با فرهنگ خاص قهوه، بوتیک های کوچک و طراحان منحصر به فرد محلی به مراتب بهتر از بروکسل است.

دلایلی که باید از بلژیک دیدن کنید!

دلایلی که باید از بلژیک دیدن کنید!

دلایلی که باید از بلژیک دیدن کنید!

  1. وافل!

وافل های بلژیکی در تمام اروپا و جهان معروف هستند اما هیچ جا غیر از بلژیک نمی توانید بهترین طعم آنها را مزه کنید. یکی از موارد دست کم گرفته شده در مورد بلژیک غذاهای آن است که همانطور که پیداست به وافل نیز ختم نمی شوند.

دلایلی که باید از بلژیک دیدن کنید!

  1. سیب زمینی سرخ کرده!

اگر بخواهیم از غذای آسان و خاطره انگیز ملی بلژیک سخن بگوییم باید در مورد سیب زمینی سرخ کرده صحبت کنیم. بنابراین بگذارید تنها یکبار این مسئله را خاطر نشان کنیم که شما هیچ کجای دنیا سیب زمینی سرخ کرده های بهتری نسبت به بلژیک پیدا نخواهید کرد. به نظر می رسید که این سیب زمینی ها دو بار یا حتی سه بار سرخ شده باشند اما مزه ی آنها بی نهایت خوشمزه است. هیچ وقت پیشنهاد کچاپ و سس مایونز را نیز رد نکنید و این خوراکی خوشمزه را با هر دوی این سس ها میل کنید.

دلایلی که باید از بلژیک دیدن کنید!

  1. قدمی به عقب برداشته و زندگی را با تمام وجود حس کنید!

بلژیک از نظر شرایط آب و هوایی و آرامش و کند بودن زندگی در آن، همواره داغ ننگی را بر خود داشته است.  اما همین موارد است که آنرا دلپذیرتر می کند. بلژیک بین فرانسه و هلند قرار گرفته و مکانی مناسب برای توقف و استراحت است. بنابراین چنانچه قصد توقف در بروکسل را ندارید، هر جای دیگری در بلژیک می تواند توقفی خوشایند بین پاریس و آمستردام باشد.

دلایلی که باید از بلژیک دیدن کنید!

  1. معماری خارق العاده

معماری بروکسل بسیار تاثیرگذار بوده و جز ظریف ترین ها در اروپا به حساب می آید. میدان اصلی بروکسل که با نام Grote Markt شناخته می شود یکی از مکان هایی است که حتما باید از آن بازدید کنید. این میدان شما را به زمانی در گذشته ها می برد.

دلایلی که باید از بلژیک دیدن کنید!

  1. فرهنگ طنز

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که به طنز علاقمند هستند دلیل خوبی برای بازدید از بروکسل دارید که در آن مجموعه ای از نقاشی های دیواری جالب قرار گرفته اند که شخصیت کارتونی محبوب و بلژیکی تن تن را به تصویر می کشند.

دلایلی که باید از بلژیک دیدن کنید!

  1. تنوع زبانی

یکی از بهترین نکته ها در مورد بلژیک تنوع آن است. این کشور به دو بخش هلندی زبان فلاندرز در شمال و فرانسه زبان والونیانی در جنوب تقسیم شده است. در بروکسل این تنوع بسیار بیشتر به چشم می خورد چرا که این شهر پایتخت اتحادیه اروپا و پر از مهاجر است.

دلایلی که باید از بلژیک دیدن کنید!

  1. بازار کریسمس

این بازارهای کریسمس همه جای اروپا هستند ( امروز حتی در شانزالیزه نیز دیده می شوند)، اما به طور حتم شگفت انگیزترین این بازارها در شهرهای کوچک بلژیک قرار گرفته اند و انتظار شما را می کشند!

دلایلی که باید از بلژیک دیدن کنید!

  1. پایتخت گیاهخواران دنیا

شهر گنت در بلژیک، پایتخت گیاهخواران دنیا است و در آن حتی یک «۵شنبه گیاهی» وجود دارد که غیر گیاهخواران را تشویق می کند که برای یک روز در هفته (هر هفته به طور متوالی) غذای گیاهی بخورند.

دلایلی که باید از بلژیک دیدن کنید!

  1. سهولت سفر با قطار

بلژیک کشور نسبتا کوچکی است و به همین دلیل از سیستم قطار بسیار خوبی برخوردار است. شما از بروکسل در عرض یک ساعت به گنت و کمی بیش از یک ساعت به برگس می رسید. شهرهای بزرگتری مانند آنتورپ نیز حدود یک ساعت با پایتخت فاصله دارند. بلژیک همچنین به سایر بخش های اروپا نیز  ارتباط خوبی دارد که از آن جمله می توان به پاریس و آمستردام اشاره نمود.

دلایلی که باید از بلژیک دیدن کنید!


تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به گیلان نوین می باشد و استفاده از مطلب با ذکر منبع بلامانع است
طراحی و تولید: 40site.ir