اجرای مناقصه پروژه پل طبیعت به روش BOT همانند هندوانه دربسته‌ است

به نقل از روابط عمومی شورای شهر رشت، عباس صابر عصر امروز در جمع اعضای شورا با اشاره به لایحه برگزاری مناقصه پروژه پل طبیعت اظهار کرد: با نحوه عملکرد سازمان عمران شهرداری رشت در خصوص برگزاری مناقصه پل طبیعت در رشت مخالفم و با توجه به اینکه برای این پروژه در سال جاری سه […]

تاریخ انتشار : یکشنبه, 11 ژوئن , 2017

به نقل از روابط عمومی شورای شهر رشت، عباس صابر عصر امروز در جمع اعضای شورا با اشاره به لایحه برگزاری مناقصه پروژه پل طبیعت اظهار کرد: با نحوه عملکرد سازمان عمران شهرداری رشت در خصوص برگزاری مناقصه پل طبیعت در رشت مخالفم و با توجه به اینکه برای این پروژه در سال جاری سه میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته‌شده است اعتقاددارم باید در ابتدا فاز مطالعاتی پروژه را آغاز کرد.

وی افزود: اجرای مناقصه به روش BOT همانند هندوانه دربسته‌ای است که از درون آن اطلاعی نداریم. این مسئول بابیان اینکه درروش BOT تهیه طرح و اجرای آن بر عهده پیمانکار است و این نوع اقدام موجب افزایش هزینه‌ها خواهد شد.

وی تأکید کرد: بنده اعتقاددارم باید در ابتدا فاز مطالعاتی پل طبیعت را آغاز کرد و پس‌ازآن در نیمه دوم سال نسبت به برگزاری مناقصه آن اقدام کرد. وی افزود: یقیناً هزینه مطالعاتی این پروژه بیش از پانصد میلیون تومان نخواهد بود و با انجام فاز مطالعاتی پروژه پل طبیعت در زمان اجرای آن با مشکلی مواجه نخواهیم شد.

صابر با اشاره به اینکه پروژه پل طبیعت حدود هفتاد میلیارد تومان هزینه به همراه خواهد داشت تصریح کرد: به‌عنوان یکی از اعضای شورای اسلامی شهر رشت پیشنهاد می‌کنم هرچه سریع‌تر فاز مطالعاتی پروژه پل طبیعت آغاز و با گرفتن مشاور به اجرای آن سرعت ببخشند.

در ادامه این نشست یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر رشت با اعلام اینکه احداث پل طبیعت از ضروریات شهر رشت است گفت: متأسفانه تأخیر در بررسی لوایح و اجرای پروژه‌ها آفتی است که در طول دوران فعالیت شورای چهارم وجود داشت.

محمدحسین واثق کارگرنیا با اشاره به اینکه در زمان اجرای پروژه آب نمای پارک ملت نیز مخالفت‌های فراوانی صورت گرفت افزود: در حال حاضر این پروژه با استقبال شهروندان و گردشگران مواجه شده است و بسیاری از شهروندان ساعات فراغت خود را در کنار آن سپری می‌کنند.

وی افزود: متأسفانه در شهر رشت مکانی به‌منظور جذب توریست وجود ندارد و احداث پل طبیعت می‌تواند به توسعه بخش گردشگری کمک کند.

کارگرنیا افزود: پروژه پل طبیعت در شورای چهارم مطرح و بررسی شد و تمایل داریم این پروژه در زمان فعالیت همین دوره شورا به سرانجام برسد و جزو عملکرد مثبت شورای چهارم ثبت شود.

عباس صابر عضو شورای اسلامی شهر رشت با تأیید اینکه پل طبیعت ازجمله نیازهای واقعی شهر به‌منظور جذب گردشگران است گفت: در خصوص اهمیت پروژه پل طبیعت با نظر دیگر همکاران موافق هستم اما متأسفانه شهرداری رشت بارها با کج‌سلیقگی وعدم توجه به نظرات اعضای شورای شهر رشت مشکل‌ساز شده است.

عباس صابر گفت: بنده هم معتقدم این پروژه باید اجرایی بشود اما نگرانی‌ام درباره نحوه عملکرد شهرداری رشت است که همواره بدون توجه به تصمیمات اعضای شورای شهر و خارج از چارچوب امورات را پیگیری می‌کند.

این مسئول افزود: در حال حاضر نیز شهرداری قصد دارد مناقصه پل طبیعت را خارج از چارچوب قانونی انجام دهد و بنده شخصاً تمایلی به درگیرشان با حواشی این مناقصه ندارم.

یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر رشت نیز با اعلام اینکه پروژه پل طبیعت برای شهر مثمر ثمر خواهد بود گفت: به عقیده بنده پل طبیعت یک اقدام خوب برای شهر خواهد بود.

اسماعیل حاجی پور افزود: متأسفانه در شهر رشت مکانی به‌منظور جذب گردشگر وجود ندارد و ناچارا گردشگران را به شهرهای دیگر جهت سیاحت دعوت می‌کنیم.

وی بابیان اینکه پروژه پل طبیعت موجب جذب گردشگران خواهد شد تصریح کرد: پروژه پل طبیعت در شورای چهارم رشت مطرح شد و امیدوارم در همین دوره از فعالیت شورا به نتیجه برسد و همچون پروژه‌هایی ازجمله جمع‌آوری روان آب‌های سطحی و… ازجمله افتخارات شورای چهارم رشت باشد.


تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به گیلان نوین می باشد و استفاده از مطلب با ذکر منبع بلامانع است
طراحی و تولید: 40site.ir