دردلی با حجت الاسلام رفیعی در خصوص واکنش های صورت گرفته!

خطیب توانا حضرت حجت الاسلام و المسلمین دکتر رفیعی سلام علکیم ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان به نظرم آمد با توجه به مسائلی که در طی سخنرانی حضرت عالی در حرم مطهر کریمه اهل بیت اتفاق افتاد چند جمله درد دل خدمتتان ارائه کنم از این که مصدع اوقات شریف […]

rafiy
تاریخ انتشار : سه شنبه, ۲۵ خرداد , ۱۳۹۵

خطیب توانا حضرت حجت الاسلام و المسلمین دکتر رفیعی
سلام علکیم
ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان به نظرم آمد با توجه به مسائلی که در طی سخنرانی حضرت عالی در حرم مطهر کریمه اهل بیت اتفاق افتاد چند جمله درد دل خدمتتان ارائه کنم از این که مصدع اوقات شریف شدم عذر خواهم.
۱٫ اول از همه باید تشکر کنم که قدم رنجه فرمودید با همه مشغله های فراوانی که دارید جهت مستفیض نمودن مردم ولایتمدار و انقلابی گیلان به دیار ميرزاي  بزرگ تشریف آوردید و ای کاش همه وعاظ بزرگ کشور همچون شما منت بگذارند و بتوانیم در ایام مختلف سال از منابر خطباء بزرگ کشوری در این استان بهره مند باشیم
۲٫ از شجاعت شما در تصحیح برداشتی که برخی از گیلانیان از فرمایشاتتان در حرم مطهر کریمه اهل بیت علیها سلام داشتند کمال تشکر و قدردانی را دارم. و امیدوارم همه ما از شجاعت شما درس گرفته و حتی در تصحیح برداشت دیگران از کلاممان دغدغه مند عمل نماییم و چه برسد به اشتباهاتمان.
۳٫ البته باید به عرضتان برسانم مسأله پیچیده حجاب فقط به خیابان های گیلان و و سواحل آن ختم نمی شود کل نوار ساحلی خزر تمامی شهرهای صعنتی و متأسفانه حتی شهر قمی که زمانی زبانزد خاص و عام بود نوع پوشش بانوان اطراف حرم و مسجد مقدس جمکران بسیار نگران کننده است
۴٫ به همین اندازه هم خدمتتان عرض کنم مسأله حجاب اینقدر پیچده نبود. آن را سپردند دست کسانی که تخصصی در امور فرهنگی نداشتند و دچار افراط و تفریط های پی در پی گردیدیم تا کار بدانجا رسیده که در بعضی نقاط با کمال تأسف باید گفت امور برگشت ناپذیر نشان می دهد. برخوردهای غیر تخصصی سرجای خودش که هیچ برادران بزرگوار سیاسی هم هر از چند گاهی لطف نمودند برای اینکه سری از سر ها در بیاورند در این مقوله حرفهای عامه پسندی بر زبان راندند که همان عوام بعد از دیدن نتیجه فرمایشاتشان لعنت فرستاند بر گوینده این حرفهای عوامانه.
۵٫ برای مثال نظر شما را جلب می کنم به همین هیاهوی هفته گذشته استان خودمان، استانی که در همه عرصه های انقلاب و تاریخ سیاسی معاصر ایران نقش داشته و اکنون با داشتن ۸۰۰۰ شهید در راه دفاع از حرم اهل بیت از استانهای پیش رو در کشور سوریه و عراق است. بعد از فرمایشاتتان عده ای رگ غیرت ناسیونالیستیشان متورم شد و عده ای دیگر رگ غیرت امر به معروف و نهی از منکر . ما هم در جو گیری و جو زدگی به خاطر احساساتمان شهره عامه و خاص هستیم هر کداممان طرفی را گرفتیم و اصل ماجرا فراموش شد.

جناب دکتر رفیعی ملاحظه می فرمایید چقدر زیبا و قشنگ مسأله حل شد یک مقوله فرهنگی تبدیل شد به یک مسأله سیاسی و وقتی مسأله ای سیاست زده شود فاتحه اش را باید خواند. اما بغض در گلو گیر کرده بچه های جوان انقلابی این خطه که تجربه به خاک کردن دوستان شهیدشان را به تازگی حس کرده اند همچنان در گلویشان گیر کرده است. چه کسی مسئول این نا بهنجاری است؟ کدام ارگان فرهنگی متصدی امر حجاب است ؟ آیا اصلا حجاب یک مقوله کوتاه مدت است یا یک مقوله دراز مدت ؟ کسی به کسی نیست ! کارگروه عفاف و حجاب هم خیلی زحمت بکشد لطف می کنند تراکت هایی در قطع کوچک در تابلو اعلانات نصب می کنند که حجاب خیلی خوب است و در برخی از بیلبوردهای شهر هم به یک دختر جوان نسل چهارمی که هنوز درک درستی از شهادت و شهید ندارد یاد آوری می شود که عزیز دلم شهیدان از تو حجاب می خواهند! اوضاع کارمندان بانک ها و مراکز دولتی که هم تعریفی ندارد. ارگان هایی که خودشان مسئول هم افزایی ظرفیت های فرهنگی مردمی بودند شده اند محور هجمه رسانه ای در این زمینه! از آن طرف خروجی شورای فرهنگ عمومی اصلا مشخص نیست. تریبون های نماز جمعه هم اگر چه باید در آن در همه زمینه ها صحبت شود و به اقتصاد و معیشت بپردازد ولی به نظر می رسد بیش از پیش به برنج و چای پرداخته تا جایی که یادمان رفت عزتمان سر اقتصادمان در حال به باد رفتن است.
بد نیست به عرضتان برسانیم که هنوز ماه مبارک رمضان در شهر ما حلول نکرده البته چرا به همت رشته خشکار و زولبیا بامیه فروشی ها که در ایام ماه مبارک رمضان زیاد می شوند مردم یادشان آمده ماه رمضان هست!  وگر نه اگر به بیلبورد های شهر نگاه کنند باید ببینید که با کدام رایحه می توانید شب خوبی را سپری کنند. دریغ از یک بنر بر در و دیوار شهر ما ،ان شاء الله قرار است بعد از اتمام ماه مبارک برای تبریک عید فطر فکری بشود. البته فکر نکنید بودجه ای وجود ندارد وجود دارد برای رقاصه هایی که به اسم تئاتر در میدان شهرداری رقصیدند. همان جا که اکثر همان ۸۰۰۰ شهید از آنجا اعزام شدند. یا بودجه چند صد میلیونی برای برخی از سایت های نور چشمی برای خوب جلوه دادن عملکرد های پر از خطای برخی از مسئولین.اینجا تا دلتان بخواهد بودجه وجود دارد.
در همین فرصت لازم می دانم سخنی از سر درد با آقایان، بزرگواران روحانیون معظم شهر رشت و استان گیلان داشته باشم فرصت حضور آقایانی مانند حجت الاسلام رفیعی را باید غنیمت شمرد میزان معرفت عمومی را با منبرها و سخنرانی های معرفتی افزایش داد . نگاه مردم را باید درست کرد رفتار مردم به نگاه شان است اگر نگاه درست شود رفتارشان درست می شود. شما می خواهید مردم به چیزی عمل کنند که نمی بینند قطعا هرگز از شیپوری که از سر گشادش دمیده شود صدایی بر نخواهد خواست. به خودتان بیایید گذر عمر مدیریتی شما مانند برق و باد خواهد گذشت و روی سیاهی سیاه مشق های شما آخر زمستان تا ابد بر پیشانیتان خواهد ماند.
اما استاد بزرگوار اگر اجازه بدهید در آخر نجوایی داشته باشم با دوستان شهیدم، سید اسماعیل عزیز شرمنده تو هستم آمدم کنار بدن پاک و مطهرت همان بدنی که ترکش از پشت بدان اصابت کرده بود و از پلویت تو را مانند مادرت حضرت زهرا  آسمانی کرد پایت را بوسیدم و قسم خوردم که پایم را میزان کنم با جای پای تو. نتوانستم برادر! تو با پول ناچیز حقوق ماهیانه بنر چاپ می کردی و برای ایام مختلف و شهدا یادمان می گرفتی من حتی از همین کار کوچک هم جا مانده ام .شرمنده خون تازه ای هستم که هنگام تعویض کفنت از بدنت جاری شد.
حامد عزیز شرمنده لبخند ملیح و رنجهای ریحانه و فاطمه تو هستم. تویی که بدون چشم داشت از تیر برقها بالا می رفتی و بنرهای ایام شهادات و وفیات اهل بیت را بر در و دیوار می چسباندی. بدون هیچ بودجه دولتی از همان کیسه ای که خادمان هیأتتان در خروجی درب هیأت با صدای بلند داد می زدند «کمک به هیأت یادتان نرود».
امضاء
مرتضی برگستان

برچسب‌ها

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به گیلان نوین می باشد و استفاده از مطلب با ذکر منبع بلامانع است
طراحی و تولید: 40site.ir