سجاد کاووسی
حمایت از سینمای انقلاب اسلامی

رسانه و به خصوص سینما از جمله مهمترین ابزار های تاثیر گذار بر اذهان مردم جهان است . غرب و به خصوص ایالات متحده با استفاده از این امکانات به صورت کاملا عالمانه و حرفه ای سیاست های خود از جمله

photo_2016-11-28_02-54-21
تاریخ انتشار : دوشنبه, ۸ آذر , ۱۳۹۵

رسانه و به خصوص سینما از جمله مهمترین ابزار های تاثیر گذار بر اذهان مردم جهان است . غرب و به خصوص ایالات متحده با استفاده از این امکانات به صورت کاملا عالمانه و حرفه ای سیاست های خود از جمله امور خارجه ، فرهنگ ، دین ، جامعه مدنی ، اقتصاد و…. بسیاری از استراتژی های مهم خود را پیش برده و به مقصود مد نظر نزدیک میشود..

در خصوص این هنر حساس و تاثیر گذار مقام معظم رهبری میفرمایند ( هنر سینما بلاشک یک هنر برتر است، یک روایت گر مسلط که هیچ روایت گری تا کنون در بین این شیوه های هنری روایت یک واقعیت و یک حقیقت تا به امروز به این کارامدی نیامده و یک هنر پیچیده و پیشرفته و متعالی است)

در جمهوری اسلامی طی چند سال گذشته شاهد تقابل سینمای روشنفکری و انقلابی بوده ایم که به فراخور زمان فراز و نشیب های زیادی از جهت کیفیت.. محتوا.. تکنیک.. و به خصوص اقبال مردمی را دارا بوده است.
در یکی دوسال اخیر تاکنون در بین تمامی فیلم های اکران شده در سینما ها فیلم سالوادر به کارگردانی رضا عطاران و فروشنده به کارگردانی اصغر فرهادی از اقبال بالای مردمی از این فیلم ها سخن میگوید.
حال آیا این دو فیلم از محتوای بالایی برخوردار است؟ آیا با توجه به تاثیر گذاری بالای این هنر، توانسته است جوابگوی مشکلات مردم باشد ؟ یا با سیاهنمایی از جامعه ایران و لودگی و طنز های بی محتوا صرف سرگرم کردن مردم و درآمد بیشتر هدفی دیگر دارد؟
در فلسفه سینما فیلم ( مام میهن ) است و معرف شخصیت کشور از تمامی ابعاد میباشد.
آیا این دو فیلم توانسته تصویر روشن از جامعه ایران ارائه دهد؟
در باره این نوع فیلمها تا به همین جا بسنده میکنم.

اما بحمدلله اکنون شاهد ظهور تفکر مبنایی در عرصه سینمای انقلاب و تولید فیلم هایی با محوریت انقلاب و ارزشها بوده ایم که این خود بستر ساز و چهارچوب خوبی برای رشد و ادامه کار در این عرصه است. از جمله این فیلم ها ، چ ، بادیگارد، ایستاده در غبار، شیار ۱۴۳ و…. را میتوان اشاره کرد.

جهاد حمایت…

در استان گیلان باتوجه به جمعیت کثیر از دلبستگان جبهه انقلاب که قاطبه خود را عمار و سردار فرهنگ ارزشی و انقلابی میدانند متاسفانه میبینیم که سینما به عنوان یک ابزار مهم جهت پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی ، غریب واقع شده و سینمای انقلابی نیز مورد عدم توجه و نامهربانی توسط اکثر دوستاران آرمانهای انقلاب اسلامی واقع شده است.
مقام معظم رهبری در راستای حمایت از هنر ازرشی میفرمایند (هنر،‌ زبان رسایی برای همه موضوعات و بخصوص موضوعات پیچیده‌ای مثل انقلاب است. هرچه امثال من درباره انقلاب بگوییم، نخواهیم توانست آن حقیقت عظیم را تشریح کنیم؛ مگر این که زبان هنر وارد میدان شود. زبان هنر است که می تواند حوادث عظیم را تبیین و تشریح کند و ذهنها را روشن نماید.)

لذا با توجه به تاثیر گذاری سینما و این فرموده و دغدغه ایشان در این زمینه میطلبد که جوانان انقلابی استان بیش از پیش به این امر مهم اهمیت داده و یا حداقل به صورت جهادی با حضور خود و تبلیغ آثار اررشی در جامعه از هنر ارزشی حمایت کنند.

در چند وقت گذشته در سینماهای استان دو فیلم اکران شد که با بی توجهی و استقبال کم امت حزب الله یکی از آن فیلمها ( سیانور) به کار گردانی بهروز شعیبی از اکران خارج و فیلم پر محتوای یتیم خانه ایران به کارگردانی ابو القاسم طالبی در غریبانه ترین شکل ممکن در حال اکران است که انقریبا آن هم از اکران خارج شود. فیلم یتیم خانه ایران به گفته میگویل لیتین از کارگردانان بزرگ سینمای شیلی این فیلم از بهترین فیلمهایی بوده که دیده و تعجب وی را بابت قدرت کارگردانان ما در زمینه ساخت فیلم برانگیخته است.
حال این فیلم در حال اکران است و توسط یکی از کارگردانان انقلابی و عقیدتی ساخته شده است که جنایت انگلیس ها را علیه مردم مظلوم ایران به تصویر میکشد مورد هجوم روشنفکران قرار گرفته است و در حال شکست خوردن است..
لازم است که دوستان انقلابی استان ما به تماشای این فیلم رفته و از این فیلم حمایت کرده تا سنگر این جبهه خالی نماند..

جهاد ادامه دارد…

عضو کوچک جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی

سجاد کاوسی


تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به گیلان نوین می باشد و استفاده از مطلب با ذکر منبع بلامانع است
طراحی و تولید: 40site.ir