یاد داشتی از محمد رضا مقدادی؛
بازخوانی یک ملاقات

حوالی ۲۴/۰۸/۹۳ جمعی از علاقمندان به نظام مقدس اسلامی و فعالان فرهنگی و سیاسی که از چهره‌های شاخص و شناخته شده استان بودند، بمنظور دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان ساعت ۱۹ روز شنبه به بیت ایشان واقع در خیابان حافظ وارد شدند. هماهنگی این دیدار از سوی محمد (بهروز) جلائی رئیس بسیج اساتید حَسب […]

download2-364x245
تاریخ انتشار : یکشنبه, ۲۳ آبان , ۱۳۹۵

حوالی ۲۴/۰۸/۹۳ جمعی از علاقمندان به نظام مقدس اسلامی و فعالان فرهنگی و سیاسی که از چهره‌های شاخص و شناخته شده استان بودند، بمنظور دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان ساعت ۱۹ روز شنبه به بیت ایشان واقع در خیابان حافظ وارد شدند.
هماهنگی این دیدار از سوی محمد (بهروز) جلائی رئیس بسیج اساتید حَسب ملاقاتی که با امام جمعه رشت داشتند، زمینه نشست را فراهم کردند. حاضرین در این جلسه به ترتیب حروف الفباء عبارتند از:
۱)  مجتبی اشجری ، ۲) سید کاظم میرحسینی اشکوری ، ۳) علی محمد جلوه ، ۴) محمد(بهروز) جلائی ، ۵) محمد حسن‌خواه ، ۶) محمد حقی ، عیسی خیری، ۷) محمدحسن سمیعی ، ۸) نظر علی علیزاده ، ۹) احمد قنبریان، ۱۰) هوشنگ متقیان ، ۱۱) محمدرضا (صادق) مقدادی ، ۱۲) سعید مهدوی ، ۱۳) مظفر نامدار ، ۱۴) هاجر تحریری نیک‌صفت .

در این جلسه بنا بود دو تن از حاضران به نمایندگی از سایرین نکات مهمی در خصوص وضعیت فرهنگی، اجتماعی و سیاسی استان مطرح و ضمن بیان برخی دغدغه‌ها، پاره‌ای اطلاعات لازم را به ایشان منتقل نمایند.
پیش خبر این نشست در رسانه‌ها با عنوان ( نشست جمعی از اصولگرایان با نماینده ولی‌فقیه) در رسانه‌ها انتشار یافت.
در این جلسه هیچ‌گونه شرطی برای حضور یا عدم حضور برخی افراد حَسب اعتراف رئیس بسیج اساتید استان که هماهنگی‌های لازم را با شخص نماینده ولی‌فقیه بعمل آورده بود، اعلام نشد.

بعضی از کسانی که همواره در استان مانع وحدت و همدلی نیروهای انقلابی بودند و منافع آنان با اتحاد این جبهه به خطر می‌افتاد با توسل به حیله‌های شیطانی، مانع از برگزاری این جلسه شدند، که این روزها طبل رسوائی برخی از آنان به صدا درآمد و در آینده نه چندان دور، برای باقی مانده از آنان نیز چنین اتفاقی دور از انتظار نخواهد بود.
افراد حاضر در جلسه پس از قریب به یک ساعت انتظار در سالن جلسات بیت نماینده ولی‌فقیه، پس از مواجهه با دکتر محمدحسین قربانی که از اندرونی بیت در جمع دعوت شوندگان قرار گرفته بود، باخبر شدند که امام جمعه رشت برگزاری این نشست را منوط به عدم حضور دو تن از حاضران یعنی حجت‌الاسلام اشجری «رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی» و مهندس قنبریان «رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شورای نگهبان» ذکر نمودند و اضافه کردند که در جلسات بعدی حضور این دو بلا مانع خواهد بود.
ناگفته نماند برخی از نورچشمی‌ها که در کنار نماینده ولی‌فقیه در اندرونی قرار گرفته بودند، موجب تشدید بیشتر و علاقمند به عدم برگزاری این نشست بودند.
در این وجیزه نیازی به ذکر اسامی آنان نیست و در صورت ضرورت در مقالی دیگر بدان اشاره خواهد شد.
اعلانِ شرط نماینده ولی‌فقیه مبنی بر عدم حضور دو نفر از سوی دکتر محمدحسین قربانی «نماینده مردم شریف آستانه اشرفیه» موجب اعتراض همه اعضای حاضر شد و اینگونه شرط واگذاری را خلاف مروّت و اخلاق دانستند و تمامی افراد حاضر در سالن، بدون استثناء بیت را ترک کردند.
لازم به یادآوری است سه تن از دیگر اعضای جلسه یعنی آقایان حسن کربلائی، سیدعلی آقازاده، میرشمس اکبرحسینی، به جهت حساسیت فراوان بیت بر آنان از غائبان این جلسه بودند.
نکاتی که در این بازخوانی به ذهن می‌رسد به شکل اجمال به شرح زیر می‌باشد:
الف)اعضای حاضر در جلسه بمنظور همدلی و وفاق و عرض ارادت و نیز بیان پاره‌ای از امور مهم استان تصمیم بر برگزاری جلسه داشتند و می‌توان گفت، اگر اطلاعات صحیح آن شب، به امام جمعه رشت منتقل می‌شد، شاید این روزها شاهد چنین حوادثی نمی‌شدیم.
ب) سیره مقام معظم رهبری ارتباط با همه اقشار و آحاد امت اسلامی بوده، به ویژه آنانی که نسبت به انقلاب دلسوز بوده و در بحران‌ها کف خیابان‌ها حاضر می‌شوند، بدون تردید سزاوار است که نمایندگان ایشان نیز با تأسی به ایشان همان مسیر نورانی را طی نمایند.
ج) نه تنها در مکتب اسلامی بلکه در سایر ادیان، میهمان از جایگاه و منزلت ویژه‌ای برخوردار است و راندن میهمان از منزل هیچگونه محملی برای توجیه ندارد.
د) شرط گذاری خارج شدن دونفر ، پس از حضور آنان، حاکی از ناراحتی امام جمعه رشت از موضوع رد صلاحیت فرزندشان مهدی قربانی بوده است، زیرا آن دو نفر، از دست‌اندرکاران نظارت بر انتخابات شورای نگهبان بودند.
ه) در اندرونی بیت برخی از کسانی که همراه نماینده ولی‌فقیه در استان بودند، منافعشان در خطر بود و ناگزیر به هر شکل ممکن به دنبال اختلال و انحلال در برگزاری این نشست شدند، و البته سوابقی از آنان در اختلال برگزاری جلسات اصولگرایان در حافظه تاریخ این استان ثبت شده است.
و) پس از عدم برگزاری این نشست و انعکاس آن در رسانه‌ها و پایگاه‌های خبری و حساسیت افکار عمومی، همان منفعت‌طلبان با دعوت از تعدادی افرادی دیگر با عنوان نشست اصولگرایان، سعی در پنهان ماندن حادثه فوق داشتند تا بتوانند قبح موضوع را با پوشش مناسبی از بین ببرند.

بدون تردید جایگاه رفیع نماینده ولی‌فقیه در استان که از قداست ویژه‌ای برخوردار بوده، و بر همگان لازم است که حرمت آن را پاس دارند، اما فراموش نشود که همواره بیوت در خطر نفوذ کسانی قرار گرفته‌اند که بزرگترین آسیب‌ها را بر پیکره آنان وارد نموده و ضربه‌های جبران ناپذیری را ایجاد کرده‌اند.
اگر همه آنانی که به جایگاه رفیع ولایت انتساب دارند نسبت به اطرافیان خود حساسیت‌های لازم را بعمل می‌آوردند، قطعاً این روزها شاهد برخوردهای تلخ و چنین حوادث ناگواری نبودیم که امید است با درس گرفتن از گذشته و جبران خسارت‌های وارد شده، بتوانیم بر عزت و سربلندی این نظام اسلامی بیافزائیم.


تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به گیلان نوین می باشد و استفاده از مطلب با ذکر منبع بلامانع است
طراحی و تولید: 40site.ir